Obec Záblatí, Občanské sdružení Bílá hora 1620 a Rytíři Koruny České si na rok 2019 připravili akci s názvem Rekonstrukce bitvy u Záblatí. 

Bitva u Záblatí byla spíše větší šarvátkou, ale její výsledek byl fatální – otřásl nadějemi českých stavů. Od této chvíle již stavovská vojska nepoznala pocit výhry, přičemž poslední dějství jejich vzdoru se odehrálo 8. listopadu 1620 na Bílé hoře. Bitva u Záblatí je zajímavá také tím, že se zde poprvé proslavil tehdy ještě neznámý plukovník Albrecht z Valdštejna, respektive jeho kyrysníci.

Termín bitvy: sobota 15. 06. 2019.
Místo bitvy: obec Záblatí (nedaleko Českých Budějovic, mezi Vodňany a Hlubokou)
odkaz na mapu – ZDE 

Informace pro účinkující:
Pro účast v bitvě je třeba nám vyplnit registrační formulář. Jednotky, které budou oficiálně přihlášeny, mohou požadovat proplacení cestovních nákladů.Registrační formulář a odpovědi na dotazy vám poskytne hlavní velitel náborových sil Ondra Tuháček, email tuhacek.o@gmail.com.

Informace pro stánkové prodejce:
Akce se mohou zúčastnit pouze prodejci s dobovým stánkem a oblečením, vybírá se poplatek podle velikosti stánku, elektřina bude na místě zajištěna. Akce pro stánkové prodejce začíná v 10:00, je tedy třeba nejpozději v 09:30 mít auto odstaveno z prodejního placu. Více informací na tominnic@seznam.cz

Informace pro média a sponzory:
V případě zájmu o spolupráci nebo akreditace prosím kontaktujte Tomáše Cholinského, email tominnic@seznam.cz.

 

Odkaz na Facebookovou událost bitvy ZDE