Naši nabídku tvoří tři základní kategorie, a to POŘÁDÁNÍ AKCÍ, VYSTOUPENÍ FILM – v této sekci najdete jejich bližší popis.   

 

POŘÁDÁNÍ AKCÍ

 

Rekonstrukce bitvy

Pořádání velkých hromadných akcí – bitev, kde se střetnou desítky až stovky šermířů. Režie takové akce je velmi náročná, především je zapotřebí profesionální přístup a mnohaleté zkušenosti.


Historický víkend

Zajistíme pro vás kompletní servis, režii historického víkendu nebo městských slavností, a to včetně koordinace programu s umělci. Máme dlouholeté zkušenosti a kontakty s celou řadou hudebních skupin, kejklíři, komedianty, klauny, kouzelníky, divadelníky, odborníky na ohňostroje a samozřejmě dalšími šermířskými skupinami.


Jízdní turnaj 

Program předvádějí rytíři na koních. Vzájemně spolu soutěží v jezdeckých, rytířských disciplínách – například trefování kroužků, srážení přileb, útok na točící se terč (karusel), hod oštěpem na kance a podobně. Působivý je večerní turnaj s osvětleným kolbištěm a ohnivými pomůckami. Délka vystoupení cca. 60 min, dle přání pořadatele.

 


 Atrakce pro děti 

Na městských slavnostech a akcích, kterých se účastníme, doplňujeme rytířská ležení zázemím pro děti. Zájemci si mohou vyzkoušet střelbu z luku a kuše na terč, házení oštěpem i sekerkou. Zároveň malí rytíři okusí váhu celé zbroje a do ruky jím půjčíme různé druhy zbraní.


Další účinkující 

Program jsme schopni obohatit o celou řadu účinkujících – muzikanty, tanečnice, bubeníky, sokolníka, kejklíře i kouzelníka, jízdu na ponících, jízdu v kočáře a další.


Trhy a řemesla 

Zajistíme dobové stánkaře a řemeslníky pro dokonalý dobový trh. Naše portfolio kontaktů zahrnuje kováře, řezbáře, skláře apod. Tržiště je dále možné doplnit dobovou lazebnou, věštírnou, čajovnou atd.


 

VYSTOUPENÍ

 

Balada o županovi

Dramatické ztvárnění balady o županovi Hasištejnském, jeho dceři, kanovníkovi a bílé paní na hradbách.
Noční divadelní představení doplněné efektní hudbou.

Délka představení cca 35 min. 


 Vývoj zbraní

Názorný výklad o vývoji střelných zbraní od vynalezení černého prachu po první světovou válku.
Délka představení cca 30 min.


 Slavián

Humorně ztvárněný příběh o lásce, epické vyprávění na motivy řeckých bájí a pověstí o návratu slavného válečníka z obléhání Tróji.

Představení je doplněno hudbou, délka cca 40 min.


Poprava a mučení

Ukázka práva útrpného v praxi. Palečnice, španělská bota, maska hanby, trhání jazyka a další praktiky používané při mučení.
Představení končí oběšením nenapravitelného lumpa.

Délka představení cca 30 min.


 Verbování

V kterékoliv době bylo potřeba vycvičit nové vojáky. „Těžko na cvičišti, lehko na bojišti“. Náš kaprál nadělá z civilistů pořádné vojáky.
Vystoupení se zapojením publika, diváci se naučí držet zbraň, vystřelit z muškety a bránit tak čest svou, krásných dam a samozřejmě svého krále.

Improvizované představení, jehož délka závisí na schopnostech zapojených diváků. 


Fotbal mnichů

Koulená s maxi míčem. Velmi zábavné představení pro všechny, které už šerm omrzel. Představení plné legrační scén, bitek a úsměvných situací.

Délka představení cca 40 min.


Zakázaný souboj

Příběh dvou kavalírů z doby panování Ludvíka XIV. Pánové se dostanou do malého sporu o přízeň krásné dámy. Jejich soukromé vyrovnání naruší příchod gardistů dohlížejících na dodržování nedávno vyhlášeného zákazu soubojů.

Představení je doplněno klasickou hudbou, délka cca 30 minut.


  Rytířský turnaj

Na pěším turnaji krále Václava se utkají nejlepší rytíři celé Evropy. V plné zbroji, různými zbraněmi i odlišným způsobem boje se předvedou nejen urození pánové, ale i jejich knechti.

Představení z vrcholné gotiky, pěší rytíři v plné plátové zbroji v krásných a bohatých kostýmech.
Délka představení cca 30 min.


 Dračí příběh

Jedná se o noční, velice atraktivní šermířsko – divadelní vystoupení s velkým množstvím ohňových a pyrotechnických efektů, doplněné hudbou a množstvím rekvizit.
Délka představení cca 40 min.


Gladiátoři

Představení z antického Říma. Retiárius ozbrojený sítí a trojzubcem, germán štítem a sekerou, Hoplomachus a další.

Délka představení cca 35 min.


 

 FILM

 

Účastnili jsme se desítky filmů, dokumentů či televizních pořadů. Máme zkušenosti s vytvářením bitevních scén, doublerováním herců nebo jejich přípravou.