Sdružení "Bílá hora 1620" a RKČ o.s. ve spolupráci s městskou částí Praha 6 připravuje, jako každý rok již 9. ročník rekonstrukce bitvy na Bílé Hoře 1620. Více detailů v sekci PROJEKT BH1620

Termín akce je 21. - 22. 9. 2013 sobota, neděle

Místo konání akce: Praha - Bělohoská pláň u zdi obory Hvězda

NOVINKY:

  Vážení kamarádi, spolubojovníci a přátelé bitvy na Bílé Hoře.

  Máme za sebou další ročník této velice náročné akce, pokud píšeme náročné, myslíme náročné ve všech směrech, oceňujeme Vaše nasazení, přístup a spolupráci.

  Děkujeme všem za připomínky, obzvláště Tomášovi Andrlíkovi a dalším, jsme rádi, že Vás akce zajímá a snažíte se nám pomoci. Škoda, že jste nepřišli osobně, abychom si některé sporné body z Vašeho pohledu vyříkali přímo na místě. Rádi bychom takovou diskusi řešili na Bílé Hoře a ne několik dní po akci prostřednictvím Facebooku.

  Ve zkratce: Skupin a jejich velitelů si vážníme naprosto jim důvěřujeme, jinak by taková akce ani nešla udělat.

  Dopolední nácviky budou i nadále takto (především pro zjištění skutečných početních stavů), zkoušeli jsme jinak a neosvědčilo se. Budeme se snažit a stále snažíme najít kompromis mezi kvalitou a kvantitou šermířů.

  Nebudeme z toho dělat akci jen pro pár vyvolených skupin

  Děkujeme za připomínky ohledně stužek pro všechny vojáky, již bylo v prvních dvou ročnících realizováno, pokusíme se o nápravu.

  Doporučíme Harcířům, aby koupili Anežce kabátek.

  Problém s dřevem a slámou jsme vysvětlovali v loňském dopise, k tomu se nebudeme donekonečna vyjadřovat.

  Financování a proplácení: Akce je financována výhradně ze vstupného a z našich vlastních (osobních) prostředků. Většina z nás neváhá pro tuto akci riskovat svoje osobní majetky jako zástavu na případný krach této akce. Možná, že si to neuvědomujete, ale je to jedna z nejdražších akcí podobného zaměření, která se v republice pořádá, a právě území Prahy nám neúměrně zvyšuje náklady. Již jsme se k tomu vyjádřili v loňském dopise, ale znovu to připomínáme. Podmínky se snažíme stanovit vždy dopředu a snažíme se je dodržet.

  Na závěr: Právě jsme se vrátili z plochy, kterou jsme dva dny uklízeli, čeká nás předání této plochy a na jaře ještě budeme dosívat trávu. Vám, kteří nám pomohli s akcí, ať už s přípravou nebo úklidem ještě jednou děkujeme. Vám, kteří nás kritizují, bychom chtěli vzkázat, že se velmi rádi přijedeme podívat na akci podobného rozsahu, kterou zorganizujete, abychom věděli, jak příště postupovat. Ještě jednou všem děkujeme za účast i názory.  

  Za RKČ a Bílou Horu 1620 Martin Cholinský  

REKONSTRUKCE BITVY